Barselona

kişi başı 500 Euro


Barselona

Tarih : 30 Ocak / 2 Şubat

1.Gün: 30 Ocak 2016 İstanbul >> Barselona
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Vento Tour kontuarında saat 09.30’de buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yollarının PC 469 sefer sayılı uçağı ile saat 11.40’ta Barcelona’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13.25`da Katalunya Eyaleti'nin başkenti İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona'ya varıyoruz. Sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çeken bu şehirde, öncelikle panoramik şehir turu yapıyoruz. Gezimiz içerisinde Gaudi yapıtlarını görecek, Akdeniz kenarında ki bu liman şehrinin tertemiz havasını içimize çekerek ilerliyoruz. Hiç düz duvara sahip olmaması ile bilinen Casa Mila, çatısı bir ejderin sırtını andıran UNESCO koruması altında ki Casa Battlo, bitmemiş görkemli kilise Sagrada Familia, Plaza Espanya, Placa Catalunya görülecek yerler arasındadır. El chipiron meydanında kısa bir serbest zamanın ardından otelinize transferinizi gerçekleştiriyoruz.

2.Gün: 31 Ocak 2016 Barselona
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafındandüzenlenecek olan Giorna & Figueras Turu’na katılabilirler.

GIORNA & FIGUERAS TURU (ekstra): Turumuz sırasında Güney İspanya’yı kuzeye bağlayan en işlek yollardan birisini takip ediyoruz. Yaklaşık 90 km kadar ilerledikten sonra, yörenin en zengin şehri olan Giorna’ya varıyoruz. Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu tarihi şehir ilk bakışta Floransa’yı anımsatmaktadır. Beraber yapacağımız yürüyüşte, Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla, ünlü mağazaları görme imkanı buluyoruz. Sonrasında CAMP NOU gidiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan turumuzdan sonra Ardından isteyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Barselona Şaheserleri Turu’nu katılabilirler.

BARSELONA ŞAHESERLER TURU (9 € isteğe bağlı): Zamanının ilk uydu kenti olarak tasarlanmış, günümüzde kendine özgü çizgileri ile UNESCO koruması altında ki Park Guell park içini geziyoruz.Park Guell gezildikten sonra Barri Gotic yürüyüş turu sonrasında otobüsümüzde buluşuyoruz. Çevre köylerin ve panoramik olarak görülecek Pirene dağlarının manzarası eşliğinde rüzgarları ile ünlü Figueras Kenti’ne varıyoruz. Ardından konaklama için Barselona’da ki otelimize dönüyoruz.

3.Gün: 1 Şubat 2016 Madrid
Sabah 07.00 otelde alınacak kahvaltı ardından eşyalarımızı alarak otelden ayırılıyoruz. Size özel otobüsle Madrid’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun sonunda çoğunluğu Güney Amerikalı olmak üzere pek çok farklı ulustan insanı bünyesinde barındıran bir dünya şehri olan başkent Madrid’e varıyoruz. Şehir farklı mahallelerinde çok farklı şehircilik akımlarının izlerini taşır, Eski Madrid'de Ortaçağ mimarisi ve yaşam izleri göze çarparken, Bourbon Madrid'de Art Neavue tarzında yapılmış şık binalar dikkat çekmektedir. Panoramik şehir turumuz sırasında, şehrin kalbi Puerta Del Sol, eski şehir meydanı Plaza Mayor, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Atocha, şehrin ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon ve Boğa Güreşi Arenası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

4.Gün: 2 Şubat 2016 Madrid >> İstanbul
Otelde alınacak olan sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatimize bağlı olarak havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Hava Yollarının PC538 sefer sayılı uçağı ile saat 14.20`de İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20.40 İstanbul’a vararak turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyat :

Double Oda Kişi Başı: 500 Euro

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Oda Kahvaltı 2 Gece Barselona Konaklama
 • Oda Kahvaltı 1 Gece Madrid Konaklama
 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Panoramik Şehir Turu
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar (Barselona Şaheserler Turu hariç)
 • KDV dahildir.

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli (130 Euro)
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

1-Vento Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Vento Tur  sorumlu tutulamaz. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Tura katılım için Vento Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
3- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
4- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
5- Vento Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Vento Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Vento Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Vento Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
6- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Vento Tur sorumlu tutulamaz.
7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Vento Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
8- Vento Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür.
9-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
10-Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.