Prag

kişi başı 469 Euro


Prag

Tarih : 22/26 Ocak

1.Gün: 22 Ocak 2016 İstanbul >> Prag
10:30’da Sabiha Gökçen Havaalanında Vento Tour kontuarında buluşuyoruz. Pegasus hava yollarının PC453 sefer sayılı uçuşu ile 13:20 de hareketle 14:00 ‘da Prag’a varıyoruz. Size özel otobüsle panaromik şehir turu yaparak otelinize transferinizi gerçekleştiriyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Vltava Nehri yemekli Cruise Turuna katılabilir.

VLTAVA NEHRI YEMEKLI CRUISE (Açık büfe yemekli nehir turu - 2 saat - ekstra): Kentin şahane akşam manzarası eşliğinde açık büfe Çek mutfağının leziz yemeklerini tatma imkanı buluyoruz. Işıklı Prag kalesini görüp, tarihi KARL köprüsü altından geçerken dilek tutabilirsiniz.
 

2.Gün: 23 Ocak 2016 Prag
Sabah Kahvaltısından sonra tüm gün Karlovy Vary Turu’na çıkıyoruz.

KARLOVY VARY (Tam gün öğle yemekli kültür ve doğa turu - ekstra ): Mustafa Kemal Atatürk'ün de bir dönem bulunduğu tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan festivaller kenti Karlovy Vary'de keyifli öğle yemeğimizden sonra bu unutulmaz güzellikteki kentten ayrılarak Prag'a dönüyoruz. Akşam yemeği için T-anker yada Polpo Kogo restoranlarından birini tercih edebilirsiniz.

3.Gün: 24 Ocak 2016 Prag
Sabah Kahvaltısından sonra Trezin Nazi Kampı Turu’na çıkıyoruz.

TEREZİN NAZİ KAMPI TURU (ekstra): Almanlar 2. dünya savaşını göze aldıklarında komşusu Çekoslovakya'yı bir hile ile Avusturya'dan sonra işgal ettiler. Ve burada vahşet kampları kurdular. 60 ülkeyi içine alan bu savaşta 50 milyonu aşkın insan yaşamını yitirdi, 55 milyon insan sakat kaldı. Terezin Nazi Kampı'nda da o yılların acısı ve hüznü taş duvarlara sinmiş. Filmlerden bildiğimiz görüntüleri kampta birebir yaşamak insanoğlunun ne kadar acımasız olabileceğini anlatıyor. Dehlizlerdeki karanlık odalar burada kalan mahkumların akıllarını yitirmelerine neden oluyordu. Çünkü dehlizlerin sonunda da idam yolu var. Ve gaz odaları. Duş adı altında insanlar gaz odalarında ölüme terk ediliyordu. İşte bu odaların bir benzeri Terezin'de de var. Ama bu sadece gerçekten duş almak için hazırlanmış ve gaz odası olarak hiç kullanılmamış. Ve krimatoryumlar yani insanların yakıldığı dev fırınlar. Bu fırınlardan bir tanesi de kampın dışında Terezin kasabasının içinde bulunuyor. İşte bu 3 önemli yer ( Kemikli Kilise de gezilmesi gereken bir durak) Çek Cumhuriyeti seyahatinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

ÇEK ORTAÇAG GECESI (ekstra): Tarihi Prag ve Bohemya Moravya'nın geçmişine yolculuk yapıyoruz. Ortaçağ ortamında yemeklerimiz eşliğinde biralarımızı-şaraplarımızı yudumlayıp ortaçağdan gelmiş dansözler ve silahşörler ile tanışıp gayda müziğinin büyülü ezgilerinde unutulmaz bir gece yaşamaya davet ediyoruz.

4.Gün: 25 Ocak 2016 Prag
Gün boyu serbest zaman.

5.Gün: 26 Ocak 2016 Prag >> İstanbul
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman veriyoruz.  Otelden hareketle Havalimanı transferinizi gerçekleştirerek dönüş için hareket ediyoruz. Pegasusun PC 454 sefer sayılı uçuşu ile 14:40’da hareketle 19:20’de İstanbul’a varıyoruz.

Fiyat :

Double & Triple Oda Kişi Başı: 469 Euro

Single Oda: 569 Euro

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • Oda Kahvaltı 4 Gece Konaklama (Hotel Pyramida Orea)
 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Panoramik Şehir Turu
 • KDV dahildir.

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli (130 Euro)
 • Ekstra Turlar
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

1-Vento Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Vento Tur  sorumlu tutulamaz. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Tura katılım için Vento Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
3- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
4- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
5- Vento Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Vento Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Vento Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Vento Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
6- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Vento Tur sorumlu tutulamaz.
7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Vento Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
8- Vento Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür.
9-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
10-Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00 dır.