Kapadokya Yılbaşı

kişi başı 299 TL


Kapadokya Yılbaşı

Tarih : 30 Aralık / 1 Ocak

1.Gün: 30 Aralık 2016 İstanbul Hareket 

Belirtilen noktalardan araçlarımıza binerek Vento Tur ayrıcalıklarıyla Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Vereceğimiz 3 mola ile birlikte yaklaşık 9 saat sürecek olan yolculuğumuzu en keyifli şekilde sürdürerek sabah saatlerinde Kapadokya’ya varıyoruz.

2.Gün: 31 Aralık 2016 Kapadokya

Sabah 05.30 civarında güzergah üzerinde bulunan Tuz Gölü’nde 20 dakikalık fotoğraf molası verdikten sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Aksaray’da bulunan Orhan Ağaçlı dinlenme tesislerinde vereceğimiz 30 dakikalık kahvaltı molası sonrası yaklaşık 1 saat kadar daha yol alarak Ihlara Vadisi’ne ulaşıyoruz. Ihlara Vadisi’nde yapacağımız yürüyüş ve kilise ziyaretleri sonrasında öğle yemeğimizi Beli Sırma Tesislerinde alıyoruz. Öğle yemeği sonrası bölgenin en ilginç yapılarından biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne gidiyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra çanak ve çömlekleri ile ünlü Avanos ilçesinde bir atölyeye giderek çanak çömlek yapımını izleme ve sonrasında alışveriş imkanı buluyoruz. Bu noktayı ziyaretimizden sonra yine bölgeden çıkmakta olan Onyx taşının işlendiği birbirinden güzel ve değerli taşların satışının yapıldığı mağazaya geçiyoruz. Burada aynı zamanda tüm Onyx taşları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabiliyoruz. . Sonrasında ise gezimize Ürgüp’e geçerek devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra  şarabı ile ünlü bölgenin şaraplarını tatmak ve alışveriş yapmak için bölgenin ünlü şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz.  Alışverişimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz gece ekstra olarak düzenlenecek yılbaşı özel Türk Gecesi turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

3.Gün: 1 Ocak 2017 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Göreme Vadisi içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. Müze içerisinde kiliseler, yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müze de göreceğimiz yerler arasında. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek vadi içindeki Atv turuna katılabilirler. Ardından dönüş için harekete geçiyoruz.  

Fiyat :

-kişi başı: 299 TL


Toplam Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • 1 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklama 
 • Gidiş-Dönüş Otobüs Ulaşımı
 • Otobüs İçi İkram
 • Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı 
 • Açık Büfe 1 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  KDV dahildir.

Toplam Tur Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Ekstra Eğlence Etkinlikleri
 • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
 • Özel Harcamalar

1-Vento Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Vento Tur  sorumlu tutulamaz. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Tura katılım için Vento Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
3- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
4- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
5- Vento Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Vento Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Vento Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Vento Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
6- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Vento Tur sorumlu tutulamaz.
7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Vento Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
8- Vento Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür.
9-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
10-Otellere giriş saatleri 14:00 –15:00, cıkış saatleri 12:00'dır.